banner30

banner33

19 Eylül 2019 Perşembe

Doping var diyemem

TGF Başkanı Yerlikaya, 'Doping var diyemem, tedbiri almak bizim asli görevimiz. Er Meydanı'na layık başarılı bir Kırkpınar arzusundayız' dedi.

07 Temmuz 2013 Pazar 14:11
Doping var diyemem
Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Hamza Yerlikaya, 'Doping var diyemem, tedbiri almak bizim asli görevimiz. Tertemiz, her yönüyle, Kırkpınar'ın özüne, Er Meydanı'na layık başarılı bir Kırkpınar arzusundayız' dedi.
 
Yerlikaya, 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin gerçekleştirildiği Edirne'deki Er Meydanı'nda yaptığı açıklamada, Kırkpınar'da dün yaşanan doping olayıyla ilgili gerekli açıklamalarda bulunulduğunu söyledi. Her anlamda tertemiz yapılı bir güreş arzuladıklarını ifade eden Yerlikaya, şunları kaydetti:
 
'Sıfır tolerans, bundan sonraki süreçte de sıfır tolerans... Bu bizim kendi tasarrafumuz değil, aynı zamanda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ve TGF'nin ortak çalışmasıyla yapılan bir uygulama. Temiz güreşte, temiz yağlı güreşte başarılı yiğitleri Er Meydanı'nda görmek istiyoruz. Doping var diyemem, tedbiri almak bizim asli görevimiz. Tertemiz, her yönüyle, Kırkpınar'ın özüne, Er Meydanı'na layık başarılı bir Kırkpınar arzusundayız.'
 
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile zaman zaman tartışmalar yaşadıklarını, ancak aralarında husumet olmadığını vurgulayan Yerlikaya, sözlerini 'Biz güreş ailesiyiz. Ben doğruları söylerim, bundan sonrasını kendi üzerine alan alır, almayan almaz. Bireysel husumet gütmek büyüklere, Er Meydanı'na yakışmaz, böyle bir şey söz konusu değil' diye tamamladı.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV