banner30

banner33

19 Eylül 2019 Perşembe

Kırkpınar'da Başpehlivan belli oluyor

652'nci Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nin son gününde altın kemer sahibini buluyor.

07 Temmuz 2013 Pazar 15:06
Kırkpınar'da Başpehlivan belli oluyor
eyrek finalde 8 başpehlivan çayıra çıkarken, son 2 yılın başpehlivanı Ali Gürbüz ile Mehmet Yeşilyeşil eşleşti.
 
652'nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin son gününde başpehlivanlık için mücadele eden 8 pehlivanın kuraları çekildi. Son iki yılın başpehlivanı Ali Gürbüz, kurada 5 numarayı çekerken, 6 numarayı çeken başpehlivanlardan Mehmet Yeşilyeşil onun rakibi oldu. Favori başpehlivanlardan Recep Kara, Murat Gençtürk ile Orhan Okulu, Sermest Bulut ile İsmail Balaban ile Şaban Yılmaz eşleşti.
 
YERLİKAYA ER MEYDANI'NDA
 
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, 652'nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Edirne'ye geldi. Güreşlerin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı'nda Hakem Kule Heyeti'ni ziyaret etti. Daha sonra gazetecilere dopingle ilgili açıklamalarda bulunan Yerlikaya, doping konusunda hiçbir şekilde tolerans göstermeyeceklerini ve temiz yağlı güreş istediklerini söyledi. Kırkpınar Güreşleri'nde de biri başpehlivan 2 kişide doping tespit edildiği hatırlatılan Yerlikaya, "Dopingle ilgili gerekli açıklamalar yapıldı. Sıfır tolerans, bundan sonraki süreçte de sıfır tolerans. Bu bizim kendi tasarrufumuz değil, aynı zamanda Milli Olimpiyat Komitesi'nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ve Türkiye Güreş Federasyonu'nun ortak çalışmasıyla yapılan bir uygulama. Temiz güreş, temiz yağlı güreşte başarılı yiğitleri Er Meydanı'nda görmek istiyoruz. Doping var diyemem, tedbiri almak bizim asli görevimiz. Tertemiz, her yönüyle, Kırkpınar özüne, Er Meydanı'na layık başarılı bir Kırkpınar arzusundayız" dedi.
 
Edirne Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi ile aralarındaki polemiğin sorulması üzerine Yerlikaya, "Zaman içerisinde ufak tefek tartışmalarımız olur. Biz güreş ailesiyiz, Ben doğruları söylerim, bundan sonrasını kendi üzerine alan alır, almayan almaz. Bireysel husumet gütmek büyüklere, Er Meydanı'na yakışmaz, böyle bir şey de söz konusu değil" yanıtını verdi.
 
Açıklamalarının ardından protokol tribününe geçen Yerlikaya, buradan başpehlivanlık müsabakalarını izledi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV