banner30

banner33

17 Eylül 2019 Salı

Formula 1 araçlarına F-16 modeli!

Formula 1 araçlarında pilotların oturduğu bölüm bundan böyle kapanacak, savaş jetlerindeki modele göre yeniden oluşturulacak.

08 Ekim 2014 Çarşamba 17:41
Formula 1 araçlarına F-16 modeli!
Japonya Grand Prix'sinde Fransız pilot Jules Bianchi'nin geçirdiği kazanın ardından, Formula 1 araçlarının güvenliği tartışmaya açıldı. 25 yaşındaki sürücü, Suzuka pistinde kurtarma aracına çarpmış ve başından ciddi şekilde yaralanarak derhal hastaneye kaldırılmıştı.

Hastanede ölüm-kalım savaşı veren Bianchi'nin durumu büyük ihtimalle gelecek yıldan itibaren önemli bir değişimin gerçekleşmesine yol açacak. Pilotların oturduğu kokpit bölümü, bundan sonra kapalı bir hale getirilecek ve araçların görünümü ciddi bir değişime uğrayacak.

Konuyla ilgili örgütlenen eski Formula 1 pilotları sosyal medya üzerinden yetkililere seslenerek, "Görüş, açık kokpite göre bir nebze kısıtlanabilir ancak kesinlikle çok daha güvenli olacak" ifadelerini kullandılar. Dünya Otomobil Federasyonu'nun ise zaten bir süredir böyle bir yeni model üzerinde çalıştığı, savaş jetlerindeki transparan polikarbon malzemelerle testler yapıldığı belirtildi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV