banner30

banner33

19 Eylül 2019 Perşembe

Dr. Aziz Alper Biten milletvekili aday adayı oldu

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimleri için arka arkaya istifalar geliyor. Milletvekili aday adayı olmak için Sağlık Bakanlığının başarılı bürokratı Dr Aziz Alper Biten de istifa etti. Daire Başkanlığı görevini bırakan Biten , istifasını bir açıklamayla duyurdu.

10 Şubat 2015 Salı 12:32
Dr. Aziz Alper Biten milletvekili aday adayı oldu
 Dr. Aziz Alper BİTEN’in yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘Milletimize ve memleketimize daha büyük hizmetler sunabilmek amacıyla 25. Dönem Diyarbakır Milletvekili aday adaylığı için görevimden istifa ediyorum’
Dr. Aziz Alper Biten, istifa metninde şunları yazdı;

‘Bugüne kadar büyük bir onur ve gururla yürüttüğüm görevimden, Milletimize ve memleketimize daha büyük hizmetler sunabilmek amacıyla istifa ediyorum.  Bu süreçte benden desteklerini esirgemeyen başta meslek büyüklerim olmak üzere, beraber yürüdüğümüz dostlarımıza tüm yönetici ve çalışma arkadaşlarıma canı yürekten teşekkür ediyorum. ‘


Sağlık Bakanlığının yanı sıra Ankara’daki diğer bürokratlar tarafından da aktif, ilkeli ve adil kişiliğiyle tanınan ve sevilen Dr. Aziz Alper BİTEN, görevi boyunca yenilikçi projelere imza atarak gerek sağlık çalışanlarının gerekse vatandaşımızın da sevgisini kazanmıştır.

Dr. Aziz Alper BİTEN kimdir?
1982 yılında Diyarbakır Bismil İlçesinde doğan Dr. Aziz Alper Biten Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş,  Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Sağlık Bakanlığının personel istihdamı, planlaması ve atamalarına ilişkin yenilikçi projelere imza atmış, Dünya Sağlık Örgütüyle proje çalışmalarında bulunmuştur.

Milli Gençlik Vakfı, Cihannüma Derneği, Sağlık-Der (Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği) gibi sivil toplum kuruluşlarında temsilcilik, üyelik, danışmanlık görevlerinde bulunmuştur.

Ülkemizdeki Tıp fakültelerinde yayımlanan “Paramedikal Tıp Dergisi” nin fakülte temsilciliğini yapmış, çeşitli dergilerde yazıları ve şiirleri yayınlanmıştır.

“Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı” basılı yayınına katkıda bulunmuş, “Sağlıkta İnsan Kaynakları 2023 Vizyonu”  basılı yayınında denetleyici olarak görev almıştır.


“Duasını Davası”  bilen  Dr. Aziz Alper BİTEN sırasıyla;

Sorumlu hekimlik,
Sağlık Grup Başkanlığı,
T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde Koordinatörlük, 
Bakan Yardımcılığı Danışmanlığı,
Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde  Daire  Başkanlığı gibi idari görevlerde   hizmet odaklı  çalışmıştır.

İleri seviye İngilizce, orta seviye Arapça bilmektedir.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV