banner30

banner33

19 Eylül 2019 Perşembe

Gençler hayalleri için Ankara'da toplandı

1 Ağustos - 12 Eylül tarihleri arasında Avrupa'nın 15 ülkesinde 28 şehre gidecek olan Gençlik Otobüsü'ne katılmak isteyen 630 genç Ankara'da buluştu.

02 Mayıs 2014 Cuma 15:57
Gençler hayalleri için Ankara'da toplandı
MCD Genlik Kulübü tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Gençlik Otobüsü Projesi’nde 43 bin kişi arasında yapılan elemeleri geçen 630 kişi son 80’e kalmak için çalışmalara başladı. Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelerek bilgilendirme toplantısına katılan gençler birbirleri ile kaynaşma imkanı buldu. Toplantıda proje detaylarını anlatan MCD Genlik Kulübü Yöneticisi Maksut Coşkun Dokunulmaz katılımcıların sorularını yanıtladı.

AVRUPA 5. KEZ FETHEDİLECK
Gençlik Otobüsü Projesi’nin ülke sınırlarını aştığını ve yurtdışından da başvuruların geldiğini belirten Dokunulmaz “Bu bir gezi turu değil, kişisel gelişim ve kültür programıdır. Gittiğimiz her ülkede ayrı ayrı projeler yapıyoruz, ülkemizi ve kültürümüzü tanıtıyoruz. Her yıl on binlerce başvuru geliyor ancak sadece 80 kişi Gençlik Otobüsü’ne katılabiliyor. Otobüse seçilemeyen gençler ile de farklı projeler ve toplantılar gerçekleştiriyoruz. Onların da hayatına dokunarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Daha fazla gence fırsat vermek için çalışmalarımız devam ediyor, burada da sponsorların desteği çok önemli. Gençlik Otobüsü Projesi tamamen sponsorların desteği ile gerçekleştiriliyor. Bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin büyümesi için Türkiye’deki sponsorluk bilincinin biraz daha oturması gerekiyor. Bu yıl Avrupa’yı 5. Kez fethetmeye gidiyoruz.” diye konuştu.

PROJE KAPSAMINDA GİDİLECEK ÜLKE VE ŞEHİRLER
Bulgaristan, (Sofya) Romanya, (Bükreş) Macaristan, (Budapeşte) Avusturya, (Viyana) Almanya, (Füssen, Bremen, Berlin) Çek Cumhuriyeti, (Prag) Hollanda, (Amsterdam) Belçika, (Brugge, Brüksel) Fransa, (Paris, Cannes, Nice) Portekiz, (Lizbon) İspanya, (Madrid, Barselona) Monaco, (Monte Carlo) İtalya, (Venedik, Pisa, Floransa, Roma, Napoli, Pompei, Bari,) Vatikan, Yunanistan, (İgoumenitsa, Selanik) 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GÜNCEL HABERLER
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV